سناريوهاي سران فتنه در سال جديد

سال 1388 در حالي به پايان رسيد که با حماسه بزرگ ملت در 9 دي و 22 بهمن ماه, بساط چندماهه فتنه سبز برچيده شد و سران متوهم فتنه فهميدند که سناريوي تداوم فتنه در قالب اغتشاشگري چهره واقعي و پشت پرده اين جريان را براي ملت آشکار ساخته است

پايان اغتشاشات و ناامني‌ها و آغاز سال جديد، سرفصل جديدي در سرنوشت کشور خواهد بود که اميد است با همت و تلاش مضاعف ملت، سال جديد سال تحول و پيشرفت اساسي در کشور نيز باشد. در اين ميان سران فتنه‌گر مغموم سال 88 که همه چيز خود را از دست رفته مي‌بينند و کارآمدي دولت منتخب ملت نيز بر زوال و نابودي اين جريان خواهد افزود، باز هم به جاي همراهي با ملت تلاش دارند تا بر ادعاهاي واهي خود اصرار ورزيده و بعد از شکستهاي مکرر از ملت و نقش بر آب شدن تمامي نقشه هاي آنان در سال گذشته، براي سال جديد نيز سناريوي جديدي طرح‌ريزي کنند و دولت دهم را با معضل و مشکل مواجه سازند. صدور پيام نوروزي و نامگذاري سال 89 به نام "سال صبر و استقامت"!؟ توسط موسوي را مي توان سرآغاز فتنه گري اين جريان در سال جديد دانست.

در مجموع دو راهکار اصلي در دستور کار جريان فتنه قرار گرفته است که توجه به آن مي‌تواند در خنثي سازي اين سناريوها موثر باشد.1- کشاندن فتنه به ديگر شهرها و ساير اصناف

راهکار اصلي فتنه گران در سال جديد تلاش براي کشاندن فتنه به ديگر شهرها و استانها و ديگر اقشار است. موسوي در اين پيام مي‌گويد: «در اين شرايط جا دارد جنبش سبز اول فکر کند که دامنه امواج خود را به همه اقشار، قوميت‌ها و استان‌ها بکشاند»1

موسوي همچنين در ديدار با اعضاي سازمان مجاهدين انقلاب در مجلس ششم, بر همين سياست تاکيد داشته و با تبيين مساله اعلام مي دارد: «جنبش سبز بايد با همه قشرهاي اجتماعي پيوند خورد و مسائل آنها را مطرح کند. کارگران و معلمان و ... هدف جنبش سبز ايجاد زندگي بهتر براي همه و به ويژه اقشار فرودست و آسيب پذير اجتماعي است. ما بايد در جامعه از کارگران و کارآفرينان بطور توامان دفاع کنيم و اينکه منافع اين دو قشر بهم گره خورده و در تعامل مثبت با يگديگر قرار دارد و اينکه تعامل سازنده اين دو باعث پيشترفت و توسعه جامعه مي شود . جامعه معلمان ما که قشر وسيعي را در برمي گيرد و نقشي مهم و سرنوشت ساز در حيات اجتماعي ما دارند مسائلشان بايد مطرح و پيگيري شود ، و همينطور ديگر اقشار و گروهها .» 2

در نقد اين سخنان بايد گفت، امروز فتنه گران حتي در پايتخت نيز داراي پايگاه اجتماعي نبوده و چهره حقيقي آنها براي مردم تهران نيز علني شده است؛ حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 9 ديماه و 22 بهمن شاهدي بر اين مدعاست. فتنه‌گران سبزپوش امروز حتي در ميان اقشاري چون دانشجويان و دانشگاهيان که مدعي مي‌شدند پايگاه اصلي حمايت از آنها را تشکيل مي‌دهند نيز از جايگاهي برخوردار نيستند و پايگاه آنها در ميان اقشار تحصيلکرده نيز به شدت متزلزل شده است. در روز دانشجو (16 آذر) شاهد بوديم که دانشگاه نيز در تسخير دانشجويان انقلابي قرار داشت. در اين شرايط بغرنج، طرح "بسط انديشه فتنه سبز" در ديگر شهرها و ساير اقشار ادعاي گزافي بيش نيست که باز هم حکايت از چهره توهم آلود سران فتنه دارد.

2- سياه‌نمايي و اتهام‌زني به دولت دهم

در کنار راهکار فوق، سياست تبليغي "سياه نمايي" و "اتهام زني" بار ديگر در دستورکار فتنه‌گران قرار گرفته است. در پيام نوروزي موسوي آمده است: «دورنماي اقتصادي کشور دورنماي روشني نيست و من از اين مسئله خشنود نيستم. دوست مي‌داشتم که علي‌رغم تمام مسائل و مشکلات يک کارآمدي را در نظام اجرايي براي حل مشکلات مي‌ديدم ولي آن را نمي‌بينم. پيش‌بيني رشد اقتصادي در سال ۸۹، رشد بسيار کمي است معناي اين روند در کنار کاهش سرمايه‌گذاري، به معناي بيکاري و فقر وسيع است و انبوه قشرهاي مستضعف و لاغر شدن طبقات مياني که پيش روي ما است. از طرف ديگر به دليل نبود سياست‌هاي روشن، ماجراجويي و بي‌تدبيري وضعيت پيراموني ما، وضعيت خوبي نيست و يک وضعيت تهديدکننده عليه ما شکل گرفته است. ما بدترين حالت را در سياست خارجي و روابط بين‌الملل داريم و به نظر مي‌رسد ساير تحريم‌ها و فشارهاي بيشتري را شاهد باشيم.»3

وي همچنين در اظهاراتش در ميان جمعي از سياسيون هوادار خود، بر همين ادعا تاکيد داشته و تلاش مي کند تا بار ديگر با سياه نمايي کامل از وضعيت کشور، همه معضلات را به دولت احمدي نژاد حواله دهد! گويا کشور در دوران 24 ساله مديريت اجريي وي، هاشمي و خاتمي، با هيچ مشکلي مواجه نبوده و به يکباره همه مشکلات با حضور احمدي نژاد عارض شده است!؟

موسوي که قريب به 20 سال در انفعال کامل به سر برده و از صحنه مشکلات ملت به دور بوده است، مدعي است: «تمام مسائل و مقوله‌هايي که پايه‌هاي اعتبار و مشروعيت يک نظام را تشکيل مي‌دهد در حال از بين رفتن است. 4 موسوي گويا فراموش کرده است که بخش عمده‌اي از بي‌اعتمادي‌هاي فرضي که وي مدعي است، حاصل رفتار و اقدامات دوستان و همفکران وي در دولتهاي پيشين است که قريب به دو دهه مناصب مختلف کشوري را برعهده داشته‌اند. همچنين حضور مجدد وي در صحنه سياست و خلق "فتنه سبز" نيز با هدف بي‌اعتماد سازي قابل تحليل است!

موسوي در مسير سياه نمايي و القاء ياس به جامعه از دروغ پردازي، تحريف حقايق و اتهام زني پروايي ندارد و مدعي مي‌شود: «در جامعه ما زود سود بردن هدف شده چون اميد به آينده نيست و بدليل شرايط کسي بدنبال سرمايه گذاري توليدي و دراز مدت و اشتغال پايدار نيست»

نامزد شکست خورده انتخابات، عداوت و کينه از احمدي نژاد را تا آنجا ادامه مي‌دهد که مدعي مي‌شود: «در اجراي اين طرح هدفمندي يارانه‌ها و دعواهاي جاري هم مسئله اصلي دولت اجازه گرفتن هزينه ميلياردها تومان براي جلب و خريد راي است و لاغير!»

وي در جهت سياه نمايي حتي آمارهاي رسمي کشور را نيز زير سؤال مي برد و در رفتاري عوام فريبانه مدعي مي‌گردد: «همه نسبت به آمارهاي رسمي اعلامي و اينکه نرخ تورم به 8/10 درصد در سال گذشته کاهش يافته است دچار ترديد جدي شده‎اند»

مروري بر اظهارات فوق عمق غرض ورزي و عداوت موسوي را که محصول شکست هاي پي در پي و بي‌اعتبار شدن روز افزون وي در نزد افکار عمومي است، برملا مي سازد. بيان چنين سخناني نه تنها مشکلي از مشکلات فتنه گران را حل نخواهد نمود، بلکه بر بي‌اعتباري آنها نزد اذهان عمومي خواهد افزود. واقعيت آن است که "سياست سياه نمايي"، حربه شکست خورده‌اي‌ است که موسوي آن را در انتخابات 22 خردادماه آزموده است و تاکيد دوباره بر اين سياست سوخته نشان از مستأصل شدن اين جريان براي ادامه حيات دارد.

پي‌نوشت‌ها:

1- پيام نوروزي موسوي

2- سايت نوروز، 20/1/89

3- پيام نوروزي موسوي

4- سايت نوروز، 20/1/89

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)
 

با ما در تماس باشید