تک، سرپرست طرح کاشف در خراسان شد.

تک، سرپرست طرح کاشف در خراسان شد.

خانه خلاقیت و کارآفرینی تک سرپرست و اریکه طرح کاشف در سطح خراسان گردید.

در نظام آموزشی کشور های پیشرفته، توجه ویژه ای به آموزش کار آفرینی، فرهنگ سازی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار آفرینانه در افراد می شود در نتیجه آن ها توانسته اند بحران های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارق التحصیلان دانشگاهی برطرف نمایند. در حالی که در کشور ما برنامه های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده و به تفاوت های فردی آن ها توجه نشده است. هر فرد اگرچه ممکن است که دارای نقاط مشترک با دیگران باشد، اما دارای استعداد وعلایق منحصر به فرد است و باید متناسب با توانایی ها و استعداد های خویش پرورش یابد، و توجه به این واقعیت سبب رشد خلاقیت، نو آوری و رفتار های کار آفرینانه در افراد می شود.

با توجه به اینکه ویژگی های اصلی کار آفرینان از قبیل ابتکار عمل، ریسک پذیری، استقلال طلبی، خلاقیت،.... اکتسابی و یاد گیرنده است؛ بنا بر این آموزش کار آفرینی امروزه به یکی از اساسی ترین فعالیت ها در نظام های آموزشی کشور های پیشرفته تبدیل شده است؛ به این صورت که با فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش های لازم، نسبت به توسعه ویژگی های فردی اقدام می شود.

بر این اساس طرح ملی كآشف (كشف، ارزيابي و آماده سازي شايستگي­ هاي فردي در حوزۀ كسب و كار و كارآفريني ) با هدف تربيت دانش ­آموزان ايراني به عنوان كارآفرينان شايستۀ فردا در نظر دارد تا پس از ارزیابی توانایی دانش آموزان در این زمینه، با آموزش و تقویت مهارت ها و ویژگی های کارآفرینانه آن ها، افرادی خلاق، نوآور، ریسک پذیر، متعهد و فرصت آفرین پرورش دهد تا ضمن خلق ایده های جدید، با عملی کردن آن به سوی جامعه ای سعادتمند ومتعالی گام بردارند.

این طرح در سطح ملی، استعداد های کار آفرینی نوجوانان و جوانان را شناسایی و ضمن ارائه بازخورد مناسب به هر فرد منجر به ارتقای فردی می شود. همچنین به نظام آموزشی کشور در سطح ملی جهت طراحی و پیاده سازی برنامه های مناسب برای ارتقای این استعداد ها، کمک خواهد کرد.

این طرح با همكاري دانشكده كارآفريني دانشگاه تهران و از آذر ماه سال ١٣٩٠ آغاز به كار نمود. در اين مدّت، از همكاري بيش از ١٢٠ نفر از كارشناسان و پژوهش­گران، تحت نظر كميتۀ علمي استفاده نموده و پس از دوسال تلاش شبانه روزي ، اينك آماده است تا دستاوردهاي خود را با افتخار به هموطنان عزيز ارائه نمايد.

 

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید