جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران و جهان

جستجوی اختراعات ثبت شده در دنیا

 با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت اختراع ، جدید بودن طرح در دنیا می باشد . به کمک سایتهایی که در ادامه معرفی شده اند میتوانید از جدید بودن طرح خود اطمینان حاصل نمایید.

لازم به ذکر است که تمامی آرشیو های موجود فقط شامل اختراعاتی است که ثبت شده اند.

 جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران

برای جستجوی اسناد اختراعات ثبت شده در ایران می توانید از موتور جستجوی اختراعات که توسط پایگاه اداره کل مالکیت صنعتی – اداره ثبت اختراع راه اندازی شده، استفاده نمود.

نکته قابل توجه در این موتور جستجوی اختراع، نمایش توصیف، نقشه و ادعاهای اختراع می باشد. شما می توانید جهت جستجوی اختراع مورد نظر ، برخی از کلمات کلیدی مربوط به موضوع اختراع را در قسمت "عنوان اختراع" وارد نمائید و سپس دکمه جستجو را بفشارید.

نکته: سه حالت مختلف برای جستجو عنوان اختراع در این دیتابیس وجود دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب در جستجو، گزینه "در عنوان اختراع، مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد."  را انتخاب نمایید.

همچنین در فیلد های دیگر می توانید با در اختیار داشتن شماره ثبت اختراع و یا شماره اظهارنامه مستقیما به اطلاعات آن اختراع ( در صورت قرار داشتن در دیتابیس ) دسترسی داشته باشید.

این دیتابیس دائما توسط اداره ثبت اختراع با قرار گیری اسناد اختراعات ثبت شده به روز رسانی می شود. بنابراین ممکن است برخی از اختراعات ثبت شده هنوز در این موتور جستجو قرار نگرفته باشد.

جستجوی اختراعات ثبت شده در خارج از ایران

موتورهای جستجوی متفاوتی برای جستجوی اسناد اختراع در سطح بین الملل وجود دارد که برخی از آنها هزینه داشته و برخی رایگان هستند. یکی از پر طرفدارترین موتورهای جستجوی پتنت؛ Google Patent Search می باشد که بزرگترین مزیت آن که باعث محبوبیت آن نیز شده است ، محیط کاربر پسند آن است.

دیتابیس اسناد اختراعات ثبت شده در خارج از ایران به شرح زیر می باشند. شما می توانید از طریق دو سایت زیر برای جستجوی اختراعات ثبت شده در خارج از کشور استفاده نمایید.

http://www.google.com/patents

http://www.freepatentsonline.com

توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در جستجوی خود، از کلید واژه های مختلف و کلیدی استفاده نمایید. لازم به ذکر است که کلید واژه در هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید